Ajans 360

Hakkımızda

 Denizkabuğu Otel Alaçatı' nın en eski yerleşim alanı olarak bilinen ve son yıllarda sokaklarında kültür ile sanatın iç içe geçtiği Hacı Memiş mahallesine 7 dakikalık yürüme mesafesinde olup, Alaçatı mimarisine uygun inşa edilmiş birbirinden ferah altı adet odası ile cumbalı taş bir binadan oluşmaktadır.


 Odaları rustik mobilyalar ve benzersiz tasarımlar ile dizayn edilmiştir. Bahçe katında iki adet, üst katta ise dört adet beyaz ahşap zeminli odadan oluşmaktadır. Üst kat odalarında mavi cumba ve fransız balkon vardır. Bahçe katında bahçe manzarası, üst kat odalarında Alaçatı köy manzarası izlenebilmektedir.


 Denizkabuğu Otel, yemyeşil çimler ile kaplanmış 450 m² lik büyüleyici bir bahçeye sahiptir. Bahçesinde begonvil türleri, limon, jacaranda, melisa, yasemin, zeytin, çam, meyve ağaçları ile lavanta, sardunya, papatya türleri, mevsim çiçeklerinin mis kokusu ve renkli görüntüsü iç içedir.


 Toplantı, ziyafet imkanları veya TV izleme için geniş bir salona sahiptir. Soğuk havalarda şömine karşısında dinlenebilir, müzik dinleyebilir, içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz.


 Gününüze bahçe içerisinde, veranda altında Türk çayı ve portakal suyu eşliğinde zengin bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz.

Neden Denizkabuğu?

Sadece 6 odamız olduğu için müşterilerimiz adeta özel misafirlerimiz..Akşamüstü çay ikramı eşliğinde gerçekleşen unutulmayan sohbetlerimiz, sevgi katarak pişirdiğimiz keklerimiz, mis gibi sakız kokan kurabiyelerimiz..


Lokasyon avantajımız, Hacı Memiş'in capcanlı ortamına yürüyerek sadece 7 dakikada gidebilmek için çok yakın, ancak gece sakinlikle uyuyabilmek ve kuş sesleriyle uyanabilmek için bir o kadar da uzak olmamız.
Otelimizde konaklayarak Alaçatı'nın gizli kalmış köşelerini bizden öğrenebilirsiniz:)